UA RU
(0)
  назад

Вибір шампуню, або зайві компоненти...

Доброго дня, я хочу не просто перерахувати компоненти, яких не повинно бути в шампуні, але поясню на прикладах, що вони роблять не так з волоссям і шкірою голови.

Як по мені інформація краще запам'ятовується, якщо є розуміння, що від чого залежить і чому так відбувається.

І для того, щоб зрозуміти чого в шампуні бути не повинно, потрібно зрозуміти, на що ж він здатний. Отже, завдяки доблесним маркетологам і потужній рекламній підтримці, шампунь позиціонується, як рішення для багатьох проблем, це і зміцнення волосся, збільшення їх густини, потовщення, живлення, боротьба з сивиною і з кінчиками, що січуться, а також боротьба з випадінням і стимуляції зростання.

Насправді він повинен просто мити. Завдання шампуню очистити волосся і шкіру голови від сала, залишків засобів з укладки, пилу, бруду і тому подібного. Це все, що він повинен робити та все на що здатний.

Переходимо до опису шкідливих інгредієнтів:

Розпочнемо з наявності у складі великої кількості рослинних екстрактів, які позиціонуються як загальнозміцнювальні, що посилюють зростання і густину волосся. Окрім неспроможності подібних обіцянок, екстракти можуть призвести до фарбування верхнього кутикулярного шару волосся, що особливо актуально для блондинок - після таких шампунів світле волосся може отримати дуже цікаві відтінки. 

Небажана присутність у складі шампуню мінеральної олії

  • Mineral oil;
  • Paraffin;
  • Mineral liquidum;
  • Vaseline;

Та інші комбінації цих слів.

Цей компонент створює нерозчинну плівку на шкірі й волоссі, та перешкоджає нормальному виділенню себума, чим може провокувати певні шкірні проблеми, від посилення жирності до себорейного дерматиту.
 
Більше корисної інформації про волосся і не тільки. Приєднуйтесь до телеграм каналу PRO Косметику. Там є що почитати...
 
Для чого ж його туди додають якщо він так діє на шкіру голови?
 
А зустрічається він у складі шампунів для пошкодженого волосся з метою створення "ефекту" відновлення і лікування сухого, ламкого волосся.
 
Також небажано в складі присутність силіконів...
  • Dimethicone,
  • Amodimethicone,
  • Trimethicone
та інші.... -cone).
 
Знову ж таки, це частий варіант в шампунях, розрахованих на ефект миттєвого "відновлення".
 
Як же воно досягається це саме "відновлення"?
 
Візьмемо для прикладу амодиметикон.
 
Виробники силікону свого часу позиціювали його як розумний силікон, завдяки тому що він проявляє катіонні властивості, тобто має здатність прилипати до волосся, яке має негативний заряд, а місце ушкодження волоса має ще сильніший негативний заряд, ніж інша поверхня і завдяки цьому молекули цього силікону налипають туди набагато веселіше та інтенсивніше і в результаті поверхня вирівнюється, волос блищить і красиво виглядає.
 
Але створювали його для того, щоб цей силікон допомагав білковим молекулам... кератину, наприклад, зміцнювати, відновлювати волосся, в місцях, де це понад усе необхідно, тобто для роботи в масках що поновлюють  і бальзамів, а не в шампунях.
 
Силікони створюють (хай і менш щільну, чим віск і мінеральна олія), але проте небажану плівку, що осідає у тому числі на шкірі голови.
 
Відносно здоровій шкірі за умови періодичного миття і мийної бази на основі сульфатів або кокамидопропилбетаина, наявність одного виду силікону в шампуні може не заважати, навпаки, внаслідок цього волосся в процесі миття менше плутатиметься.
 
У цьому можливо і полягає причина по якій виробники стали додавати силікони у шампунь. Можна сказати що самі споживачі це спровокували, але проблема в тому, що через це ваше волосся і шкіра голови постійно не очищуються і з'являються скарги на тьмяне волосся, ефект не промитого волосся і жовтий наліт на шкірі голови.
 
Тему непотрібних плівкообразуючих компонентів продовжить віск:
  • Euphorbia cerifera или candelilla wax (канделильский),
  • Beeswax или cera alba (бджолиний)
  • Microcrystalline wax (мікрокристалічний віск). 

Віск, як правило, дає щільну плівку, що осідає на шкірі та волоссі. Окрім проблем зі шкірою, вони можуть обважнювати тонке волосся, надавати йому не охайного і тьмяного вигляду.

На нормальному і товстому волоссі ця плівка спочатку може бути прийнята, як блиск міцного, здорового волосся, але зрештою накопичення воску приведе до того, що інші компоненти догляду не зможуть пробитися до волоса і його стан поступово буде погіршуватися.
 
Накопичувальний ефект від таких шампунів з воском, мінеральною олією і силіконами проявляється в тому, що на волосся налипає міцна плівка, відмити яку звичайним шампунем вже не вийде.
 
Для цього доведеться озброїтися міцним шампунем, що іменується шампунем глибокого очищення, скорочено ШГО або ГОШ...
 
Що ще повинне насторожити в складі?
 
Наявність гідроксиду амонія Ammonium hydroxide

або похідних аміаку

  • DEA - diethanolamine,
  • MEA - monoethanolamine(Cocamide MEA),
  • TEA - triethanolamine    

близько до початку або в першій половині списку складу.

Виробник вводить їх до складу, для збільшення значення Ph, оскільки високий, лужний Ph, частий супутник шампунів "для об'єму", "для втомленого і безживного волосся", а також варіантів, що підфарбовують, наприклад, фіолетових шампунів для блондинок.
 
Високий лужний pH розкриває, розпушує кутикулу волоса надаючи шуканий об'єм, також в такому стані волосся зможе ввібрати більше себума, що може бути неправильно сприйнято, як зменшення жирності, себорегуляція, тобто волосся залишиться чистим довше.
 
Ну і тонувальні шампуні для блондинок, природно краще тонують волосся, якщо кутикула буде розпушена.
 
Але чим вище pH, тим гірше волоссю. І якщо нормальне, здорове волосся від такого шампуню візуально відразу не постраждають, але все одно дію, що з часом висушує, дасть про себе знать, то пошкодженому і забарвленому волоссю може стати погано вже після першого застосування.
 
Ну і шкіру голови такі шампуні можуть дратувати досить сильно, аж до появи дерматитів.
 
Наявність солі Sodium Chloride в доважок до похідних аміаку (також на початку списку компонентів) збільшує вірогідність негативної реакції з боку шкіри та волосся, оскільки підвищує Ph в лужну сторону.
 
Хоча деякі виробники додумалися перетворити цей недолік на гідність і з'явилися шампуні з морською сіллю, нібито мінерали які містяться в цій солі йдуть на користь шкірі голови, прискорюють зростання волосся і так далі й тому подібне.
 
Також сіль використовується для загущення шампуню на основі сульфатних ПАР. Тобто якщо сіль десь у кінці списку компонентів, то на неї звертати увагу не варто.
 
Залишилися у нас компоненти що кондиціонують такі як:
 
  • Polyquaternium з різними номерами
  • Behentrimonium chloride
  • Guar hydroxypropyltrimonium chloride
і інші варіанти ...monium, а також рослинні олії.
 
Компоненти що кондиціонують не даремно називаються такими, що кондиціонують і місце їм в кондиціонерах. І повинні вони робити свою справу і працювати як антистатик тільки на довжині волосся, і їм нічого робити на шкірі голови, так само як мінеральній олії, силіконам і воску.
 
Маючи катіонну природу вони прикріплюються до шкіри, яка має негативний заряд і знаходяться на ній до наступного миття, заважаючи природному відлущуванню верхнього шару шкіри. А наступного разу знову помиєте голову цим же шампунем, т. е. плівка зі шкіри голови змиватися не буде.
 
Недаремно ж в описі до масок, кондиціонерів і бальзамів кажуть про те, щоб вони не наносилися на шкіру голови.
 
Тепер, що стосується рослинних олій, вводяться вони в шампунь як пережируючий компонент або ні, краще модною фразою - підсилювач ліпідного шару, а по-простому вони зменшують дратівливу дію ПАР і в теорії зменшують втрату ліпідів.
 
Своєю чергою велика кількість олій впливає на мийну здатність шампуню.
 
Зазвичай вони гірше піняться і погано промивають волосся, із за цього у них досить відчутна витрата, але при чутливій, сухій шкірі голови можливо це на благо.
 
Та і коротенько про консерванти, я не наводитиму острах з приводу парабенів і інших консервантів на основі формальдегіду.
  • Methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben і тому подібне
  • Diazolidinyl urea

Скажу просто, що час контакту шампуню зі шкірою голови дуже незначний і не може зробити якийсь значний вплив на шкіру голови, а вже на волосся і тім більше ж. Тобто який використовується консервант або їх комбінація в шампуні насправді не важливо.

На цьому все.
Дякую що дочитали до кінця.
 
Якщо ще не приєдналися до телеграм спільноти PRO Косметику, то зробіть це зараз...
Ви щойно додали до кошику:
Оформити замовлення Продовжити покупку