Як і чим краще зволожити шкіру? Трансепідермальна втрата вологи
Останнім часом виробники кремів багато уваги в рекламі приділяють воді яку використовують при виробництві.
Будь то термальна вода або вода із специфічними властивостями. Також можуть использовать підготовлену воду або воду взагалі без яких-небудь домішок дистильовану/деіонізовану.
Так яку воду краще використати при виробництві і чи так це важливо яка вода у складі крему?
Відповідь отримаємо від зворотного. Наша шкіра на 70% складається з води, також багато хто знайомий з таким поняттям як трансепідермальна втрата вологи - (TEWL - transepidermal water loss).
Власне завдяки цьому процесу наша шкіра і зволожується зсередини й тільки зсередини шкіра може бути достатньою мірою зволожена!
Втрата вологи жодним чином не пов'язана з процесом потовиділення.
Виділення поту несе в собі більшою мірою функцію з терморегуляції
Але в інтернеті можна знайти статті, де про те говориться, що наша шкіра зволожується не лише зсередини, а також і зовні завдяки вологості повітря, тобто чим більше вологість повітря, тим шкіра краще зволожується.
Для прикладу там наводяться посушливі країни, такі як Єгипет, там шкіра погано зволожується, тому що вологість низька, а також тропічні країни як Таїланд, де із-за високої вологості шкіра нібито зволожується набагато краще.
Напрям думки в принципі правильний, все дійсно закручено навколо вологості, але насправді все трішечки по-іншому :-)
Трансепідермальна втрата вологи з усієї поверхні шкіри при кімнатній температурі, вологості повітря близько 40% та при нормальному стані шкіри, коливається в межах 300-400 грам за добу.
Якщо вологість буде разу у два нижче, що відбувається зазвичай під час опалювального сезону у квартирі або якщо влітку працює кондиціонер, то поверхневі шари шкіри інтенсивно втрачають вологу і вона не устигає поповнюватися природним чином і виникає почуття стягнутості, сухості та може з'явитися лущення.
Для опису цього процесу теж наведу приклад, точніше спостереження з життя. Якщо взимку у квартирі розвісити білизну, воно досить швидко висохне, а ось влітку теж сама білизна у квартирі, сохнутиме набагато довше, якщо взагалі зможе висохнути.
Це відбувається унаслідок низької вологість повітря взимку в опалювальний період десь 20-30% і високій вологості влітку (якщо звичайно немає кондиціонера), коли вологість може доходити до 60% і вище.
Як ви розумієте білизну при 60% вологості сохнутиме не так швидко, як при 20%.
Так само поводиться і наша шкіра, швидко зневоднюється при низькій вологості та довге при високій.
І ні про яке зволоження зовні не йдеться!
Чинники, що впливають на втрату вологи
Трансепідермальна втрата вологи може збільшитися в результаті ушкодження шкіри, наприклад при сонячному опіку. Шкіра червона, неприємне відчуття, але найприкметніше через якийсь час шкіра лущиться та облазитиме.
Скоротивши втрати вологи ми зволожуємо шкіру.