UA RU
(0)
  назад

Як і чим краще зволожити шкіру? Трансепідермальна втрата вологи

Останнім часом виробники кремів багато уваги в рекламі приділяють воді яку використовують при виробництві.

Будь то термальна вода або вода із специфічними властивостями. Також можуть использовать підготовлену воду або воду взагалі без яких-небудь домішок дистильовану/деіонізовану.

Так яку воду краще використати при виробництві і чи так це важливо яка вода у складі крему?

Відповідь отримаємо від зворотного. Наша шкіра на 70% складається з води, також багато хто знайомий з таким поняттям як трансепідермальна втрата вологи - (TEWL - transepidermal water loss).

 

Власне завдяки цьому процесу наша шкіра і зволожується зсередини й тільки зсередини шкіра може бути достатньою мірою зволожена!

Втрата вологи жодним чином не пов'язана з процесом потовиділення.

Виділення поту несе в собі більшою мірою функцію з терморегуляції

Але в інтернеті можна знайти статті, де про те говориться, що наша шкіра зволожується не лише зсередини, а також і зовні завдяки вологості повітря, тобто чим більше вологість повітря, тим шкіра краще зволожується.

Для прикладу там наводяться посушливі країни, такі як Єгипет, там шкіра погано зволожується, тому що вологість низька, а також тропічні країни як Таїланд, де із-за високої вологості шкіра нібито зволожується набагато краще.

Напрям думки в принципі правильний, все дійсно закручено навколо вологості, але насправді все трішечки по-іншому :-)

Більше корисної інформації про волосся і не тільки. Приєднуйтесь до телеграм каналу PRO Косметику. Там є що почитати...
 

Трансепідермальна втрата вологи з усієї поверхні шкіри при кімнатній температурі, вологості повітря близько 40% та при нормальному стані шкіри, коливається в межах 300-400 грам за добу.

 Якщо вологість буде разу у два нижче, що відбувається зазвичай під час опалювального сезону у квартирі або якщо влітку працює кондиціонер, то поверхневі шари шкіри інтенсивно втрачають вологу і вона не устигає поповнюватися природним чином і виникає почуття стягнутості, сухості та може з'явитися лущення.

Для опису цього процесу теж наведу приклад, точніше спостереження з життя. Якщо взимку у квартирі розвісити білизну, воно досить швидко висохне, а ось влітку теж сама білизна у квартирі, сохнутиме набагато довше, якщо взагалі зможе висохнути.

Це відбувається унаслідок низької вологість повітря взимку в опалювальний період десь 20-30% і високій вологості влітку (якщо звичайно немає кондиціонера), коли вологість може доходити до 60% і вище.

Як ви розумієте білизну при 60% вологості сохнутиме не так швидко, як при 20%.

Так само поводиться і наша шкіра, швидко зневоднюється при низькій вологості та довге при високій.

І ні про яке зволоження зовні не йдеться!

Чинники, що впливають на втрату вологи

 

Трансепідермальна втрата вологи може збільшитися в результаті ушкодження шкіри, наприклад при сонячному опіку. Шкіра червона, неприємне відчуття, але найприкметніше через якийсь час шкіра лущиться та облазитиме.

Це відбувається тому що верхній шар шкіри висох настільки, що не може більше триматися разом.
 
Приблизно теж саме відбувається і при обмороженні відкритих ділянок тіла взимку - це теж опік. Тому рекомендують або прикривати шкіру одягом, або мастити її поживним/жирним кремом.
 
Також можна згадати хімічний пілінг. Вибираєте кислоту, її концентрацію і час витримки, що дозволяє регулювати глибину хімічного опіку шкіри. Згодом зневоднена шкіра також лущиться й облазитиме.
 
Також по сонячному опіку, якщо він сильний, то трансепідермальна втрата вологи може вирости в 5-10 разів, тобто згадані 300 г води, перетворюються на 2-3 літри на добу, а подібне збезводнення загрожує здоров'ю. Збезводнення навіть інтенсивне ми можемо відчути тільки побічно, за рахунок погіршення самопочуття.
 
Повернемося до нашого другого питання.
 
Яка вода все-таки краще для використання у кремі?
 
Відповідь я сподіваюся зрозуміла, абсолютно неважливо ЯКА вода використовується, тому що ті 200-300 мл крему для тіла, яких купили на місяць - це можна сказати крапля у морі тієї вологи, яка потрібна шкірі для зволоження.
 
Тобто переплачувати за косметику з термальною водою, яка по суті своїй є мінеральною водою, як в магазині або за воду зі специфічними властивостями абсолютно того не коштує, тим більше вона глибоко і не проникає.
 
Виникає питання, а навіщо тоді все ось це? Навіщо потрібний крем? Ми ж відчуваємо при нанесенні, що шкіра стає м'якою, гладкою та зволоженою.
 
Крем - це допомога шкірі при зміні зовнішніх умов, вологості та температури, ну або з віком. Завдання будь-якого крему, неважливо зволожувальний він або поживний, це створення захисної плівки, що зменшує трансепідермальну втрату вологи, так званий оклюзійний ефект.
 

Скоротивши втрати вологи ми зволожуємо шкіру.

Іноді в рекламі виробники називають це тим, що крем має пролонгований ефект зволоження, а все тому що відразу і швидко, природним чином вона зволожитися не може.
 
Для цього до складу крему входять компоненти які утримують вологу (гліцерин, пантенол, гіалуронка і тому подібне), які й забезпечують ефект миттєвого зволоження.
 
Олії, емоленти та жирні спирти, що містяться в кремі окрім створення оклюзійної плівки, також заповнюють нерівності шкіри, чим згладжують її поверхню.
 
Про пептиди та інші активи в кремі думаю буде інша стаття :-)
 
На цьому все. Дякую, що дочитали до кінця.
 
Якщо ще не приєдналися до телеграм спільноти PRO Косметику, то зробіть це зараз...
Ви щойно додали до кошику:
Оформити замовлення Продовжити покупку