UA RU
(0)
  назад

Raywell Hidra: Обіцянки виробника проти реальності. Докладний розбір складу

Якогось конкретного запитання (рубрика Косметичний запит) щодо маски і шампуню Raywell Hidra задано не було, тому будемо розбиратися, чи відповідають реальності обіцянки виробника.

Виробник позиціонує маску як зволожувальну для сухого та кучерявого волосся з кислим Ph і олією камелії.

Що хотілося б розповісти та показати на прикладі маски Raywell Hidra?

  1. Які насправді зволожувальні властивості має ця маска?
  2. Яку роль відіграє олія камелії в складі і навіщо вона потрібна?
  3. Чи потрібен у масці кислий pH?
  4. Чи підходить ця маска для кучерявого волосся?
  5. Чому в масці так багато барвників?

Сама назва Hidra наводить на думки про якесь суперзволоження, але якщо подивитися на склад, то зі зволожувальних компонентів тут тільки ВОДА

Water, Cetyl alcohol, Myristyl alcohol, Behentrimonium chloride, Cetrimonium chloride, Phenoxyethanol, Benzoic acid, Dehydroacetic acid, Ethylhexylglycerin, Polyaminopropyl Biguanide, Imidazolidinyl urea, Parfum, Steardimonium hydroxypropyl panthenyl peg-7 dimethicone phosphate chloride, Disodium edta, Camellia japonica seed oil, Citric acid, C.I. 19140/acid yellow 23, C.I. 14720/acid red 14, C.I. 16255/acid red 18, C.I 73015/acid blue 74, C.I. 28440/brilliant black 1.

Ні гліцерину, ні амінокислот, ні гідролізованих білків, ні пантенолу, ні сорбітолу тощо. Нічого схожого, як бачите, тут і близько немає.

А що ж тут є?

Відразу після води йдуть жирні спирти (Cetyl alcohol, Myristyl alcohol), потім катіонні компоненти (Behentrimonium chloride, Cetrimonium chloride) і ВСЕ...

Доглядові компоненти в якихось нормальних дозуваннях закінчилися :-(

Далі вже йдуть консерванти (Phenoxyethanol, Benzoic acid, Dehydroacetic acid, Ethylhexylglycerin, Polyaminopropyl Biguanide, Imidazolidinyl urea)  та барвники, всі ці написи: yellow, red, blue, black.

2. Яку роль відіграє олія камелії в складі і навіщо вона потрібна?

Згадана олія камелії, тут у дуже низькій концентрації і додана суто в маркетингових цілях.

У цьому складі є два компоненти, концентрація яких заздалегідь відома, й орієнтуючись на них легко оцінити, наскільки "багато" тут олії камелі (Camellia japonica seed oil).

  1. Polyaminopropyl Biguanide - це консервант і його вміст регламентовано в складі, тобто більше ніж 0,3% його додавати НЕ МОЖНА
  2. Disodium edta - це хелатор, він пов'язує іони жорсткості води (іони кальцію, магнію тощо) для того, щоб ці іони жодним чином не "з'єдналися" з компонентами косметики. Його завжди потрібно не дуже багато і його концентрація для косметики, що змивається, 0,2-0,4%.

 

Тому олії камелії в складі плюс-мінус 0,2%, що, як ви розумієте, трохи більше ніж нічого.

Виробник рекомендує тримати маску на волоссі 5-7 хвилин, але олії мають великий розмір молекул (навіть ті, що добре проникають) і для того, щоб їм проникнути на всю глибину волосся, потрібно від 8 до 14 годин.

Тому реальну роботу тут роблять жирні спирти (Cetyl alcohol, Myristyl alcohol) саме вони роблять волосся гладким і насиченим.
За рахунок набагато меншого розміру молекули можуть проникнути вглиб набагато швидше, приблизно протягом 20 хвилин.

І саме коротко ланцюгові спирти, такі як міристиловий спирт (Myristyl alcohol), дуже добре живлять волосся - набагато краще і швидше за будь-яку найвишуканішу олію.

Напевно єдиний плюс цієї маски - це наявність міристилового спирту в складі.

3 Чи потрібен у масці кислий pH?

Рівень Ph, окрім як в описі, більше ніяк не вказано, і, на моє глибоке переконання, кислий Ph у будь-якій масці буде тільки заважати, адже він сприятиме стисканню кутикули та заважатиме проникненню всіляких "корисностей" всередину волосся.

Кислий Ph більш актуальний для кондиціонерів, як завершальний етап догляду, щоб зробити волосся більш гладким.

4. Чи підходить ця маска для в'юнкого та кучерявого волосся?

В'юнкому та кучерявому волоссю через свою структуру набагато важче утримувати в собі вологу саме тому, що воно не пряме, і те, що в цій масці абсолютно немає ніяких вологоутримувальних компонентів, робить її абсолютно марною саме для такого волосся.

Ще одним плюсом цієї маски є відсутність у складі силіконів, тому що "кучерявий метод" їх не схвалює.

5. Чому в масці так багато барвників?

C.I. 19140/acid yellow 23, C.I. 14720/acid red 14, C.I. 16255/acid red 18, C.I 73015/acid blue 74, C.I. 28440/brilliant black 1.

Весь маркетинг тут закручений, зокрема, навколо олії камелії, відповідно барвники призначені для того, щоб здавалося, що олії в складі багато і вона забарвила саму маску.

Резюмуємо

Маска абсолютно не зволожувальна, а живильна, але з порожнім складом і дорогим цінником. Склад цього засобу говорить нам, що це більше схоже на кондиціонер без силіконів.

Я вже казав, що для проникнення жирних спиртів краще тримати маску хвилин 20, а ті 5-7 хвилин, які зазначені виробником, свідчать нам про відсутність будь-якого глибокого впливу. Причому і виробник це теж добре розуміє :-)

Тепер, що можна додати щодо шампуню?

Мийна база шампуню в принципі не погана (крім Cocamide mea), як зараз люблять говорити м'яка або щадна.
Water, Sodium c14-16 olefin sulfonate, Sodium Cocoamphoacetate, Cocamidopropyl betaine, Peg-7 glyceryl cocoate, Cocamide mea, Polyquaternium-7, Hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride, Aloe barbadensis leaf extract, Propylene glycol, Parfum, Camellia japonica seed oil, Lecithin (and) alcohol, Cananga odorata flower oil, Imidazolidinyl urea, Phenoxyethanol, Benzoic acid, Dehydroacetic acid, Ethylhexylglycerin, Polyaminopropyl biguanide, Disodium edta, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone.

На відміну від маски тут таки є зволожувальний компонент - екстракт алое (Aloe barbadensis leaf extract). Наявність олій (Camellia japonica seed oil, Cananga odorata flower oil) у складі шампуню, найімовірніше, знову про маркетинг...

Сама наявність олій (по суті того самого жиру) у складі шампуню, який має цей жир змивати, може переслідувати дві мети - це маркетинг або пом'якшення формули самого шампуню (зменшення його подразнювальної здатності).
Але формула тут і так м'яка, тому тут думаю більше про маркетинг.

Про моє негативне ставлення до плівкоутворювальних катіонних компонентів (Polyquaternium-7, Hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride) у складі шампунів ви, думаю, вже знаєте, тому докладно на них зупинятися не будемо.

Після ознайомлення з описом шампуню, зрозумів чому в масці йшлося про кучеряве/ в'юнке волосся.

...Шампунь зволожує шкіру і волосся, розгладжує завитки і надає їм блиск...

Найімовірніше, йдеться про те, щоб саме прибрати цей ефект кучерявого волосся, за рахунок обтяження волосся і тим самим його розпрямивши, а не про кучерявий метод, як я спочатку подумав...

Більше корисної інформації про волосся та багато іншого! Підпишіться на Телеграм Канал PRO Косметику

Ви щойно додали до кошику:
Оформити замовлення Продовжити покупку