UA RU
(0)
  назад

Ціна та Якість: Чому Дорогі Шампуні Не Завжди Краще?

Пам'ятаєте, в цій статті згадувалося, що ЦІНА це взагалі не показник якості шампуню (та й косметики загалом).

І ось яскравий тому приклад... Фітоессенціальний шампунь для чутливої шкіри CalmOrising

Aqua, Sodium Myreth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Hydrolyzed Wheat Protein, Alpha- Glucan Oligosaccharide, Centela Asiatica Meristem Cell Culture, Syringa Vulgaris Leaf Cell Culture Extract, Citrus Aurantium Amara Leaf / Twig Oil, Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil, Citrus Nobilis Peel Oil, Lactitol, Xylitol, Menthol, Glycerin, Polyquaternium-7, Salicylic Acid, Citric Acid, Xanthan Gum, Maltodextan, PEG-18 Glyceryl Oleate / Cocoate, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Disodium EDTA, Limonene, Linalool.

Просто подивившись на початок складу, стає зрозумілим, що основа шампуню CalmOrising дуже схожа на шампунь The Doctor, тільки ціна "трохи" відрізняється  :-)

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamide DEA, Urea, Allantoin, Cocamidopropyl Betaine, Polyquaternium-10, Citric Acid, Parfum, Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Triethylene Glycol, Propylene Glycol, Limonene.

На шампунь CalmOrising я натрапив під час нещодавньої консультації, яку проводив з приводу чутливості шкіри голови.

Він був у списку рекомендацій трихолога, як один із засобів для розв'язання проблеми печіння та стягнутості шкіри голови.

І знову на третьому місці в списку ми бачимо вже знайомий нам компонент Sodium Chloride (сіль), і знову сіль виступає як маркер концентрації мийних компонентів у шампуні.

Беручи до уваги, що концентрація солі не більша за 3% (чому 3% читаємо в цій статті), всі компоненти, що знаходяться в списку після неї, відповідно, мають концентрацію нижче 3%.

Мийна основа цього шампуню - це Sodium Myreth Sulfate та Cocamidopropyl Betaine (у списку одразу після солі), концентрація якого нижча за 3%, що явно не айс і це знову свідчить про не найкращу збалансованість мийної формули шампуню.

Крім складу звернув увагу і на негативні відгуки, де крім цілком очікуваних відгуків про те, що свербіж і лущення нікуди не поділися, також присутні кілька відгуків, що шампунь погано промиває (тобто начебто взагалі не мила волосся), зокрема фрази про "звикання" волосся до шампуню, що є, по суті, те ж саме...

Здавалося б агресивна формула шампуню має добре промивати, але чомусь це іноді не так...

Мені стало цікаво... Тому вирішив швидко глянути на склад інших шампунів цього бренду і помітив, що мийна база у деяких з них однакова, а змінюються тільки компоненти залежно від маркетингової спрямованості шампуню (випадіння, ребалансувальний, зміцнювальний тощо).

Це говорить нам, що виробник під час створення лінійки шампунів не надто заморочився та більше думав про економічну складову під час подальшого виробництва шампунів.

То як з шампуню, що добре промиває, отримати шампунь для чутливої шкіри голови?

Відповідь - просто додай води :-)

Не змінюючи саму мийну основу і збільшивши % води у формулі, виробник тим самим пропорційно зменшив концентрацію мийних компонентів у шампуні.

Ця розбавлена формула, природно, буде гірше делікатніше промивати, що в цьому разі цілком влаштовувало виробника і він пристосував цю формулу для догляду за чутливою шкірою голови...

Але розведення формули шампуню абсолютно не пояснює його високу ціну, а зовсім навіть навпаки...

Маркетологи бренду не просто так назвали цей шампунь фітоесенціальним.
Для того, щоб зробити його привабливим для покупця, вони додали в рецептуру кілька модних компонентів, а саме...

  1. Alpha-Glucan Oligosaccharide - це пребіотик, який має стимулювати ріст сприятливої шкірної флори;
  2. Centela Asiatica Meristem Cell Culture - метаболіти рослинних стовбурових клітин центелли азійський (має антиоксидантні властивості).
  3. Syringa Vulgaris Leaf Cell Culture Extract - екстракт стовбурових клітин бузку (має зменшувати вироблення шкірного сала, тобто має займатися себорегуляцією).

Чому акцентую вашу увагу на тому, що компонент має стимулювати або має зменшувати?

Щоб ці компоненти працювали, вони мають залишитися на шкірі, але під час використання в шампунях (косметиці, що змивається) їхня ефективність падає до нуля саме тому, що вони змиваються з поверхні разом із забрудненнями.

Ці компоненти були б хороші в якомусь незмивному тоніку для шкіри голови, який наносять після миття.

Але саме використання схожих компонентів дає змогу ставити високий цінник на косметику, а ефективність для виробника питання другорядне.

Підсумки
Шампунь із себе особливо нічого не уявляє і явно своїх грошей не вартий.

Більше корисної інформації про волосся та багато іншого! Підпишіться на Телеграм Канал PRO Косметику 

Ви щойно додали до кошику:
Оформити замовлення Продовжити покупку